Mutfak Dolabı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak Dolabı yaptırırken ilk olarak verilmesi gereken karar mutfak dolaplarının ve mutfak tezgâhlarınn yapımında kullanılacak malzemedir. Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanılabililmektedir. Ana gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF malzemesidir.

Mutfak dolaplarınızı hiç suyla temas ettirmeden kullanacaksanız mdf ya da suntalam olması görüntü açısından bir fark yaratmayacaktır.Çünki ikisi de aynı malzeme ile kaplanabilmekte ve estetik açısından daha iyi görünmeleri sağlayabilcektir. Fakat mutfak gibi suyn çok kullanıldığı bir alanda suya daha dayanıklı olan MDF malzemenin kullanılması daha etkili olacaktır. Zira suntalamın suya direnci yok denecek kadar azdır.

-Mutfak dolabı fiyatları evinizin bütçesi için önemli bir maliyet kalemi olacağından mutfak dolabınızı yaptırırken hem kaliteden ödün vermemenizi hem de bütçenizi sarsmadan terch yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mutfak Dolabının Özelliklerini Kendiniz Belirleyecekseniz;

- İlk olarak mutfağınızda bulunması gereken elektrikli eşyalarınızın bir listesini yapmalısınız. (Buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın,mikrodalga, TV, mutfak robotu, blender, ev telefonu vb. gibi.)

-Yaptığınız listedeki elektronik ev eşyalarının hangileri mutfak dolabı içerisinde gömmeli (ankastre) bir şekilde yer alacak bn belirlemelisiniz.

- Mutfak dolabının projesini yaparken küçük bir televizyonu da dolabın içine gömmeli olarak yerleştirebilirsiniz. 

- Mutfak dolabını projelendirirken, buzdolabı kapağının açılacağı yönü de düşünmelisiniz. 

- Mutfak Dolabını Projelendirdikten sonra sıra, mutfağın yeni dolaba hazırlanmasına geldi. Yeni bir mutfak dolabı mutfağın içinde, yeni bir su  ve elektrik tesisatı demektir. Mutfak dolabı yaptırmadan önce dolabın projesine göre, yeni bir elektrik ve su tesisatı mutfağa döşetmeniz gerekeceğinden, ustaları mutfak dolabı projenize göre yönlendirmelisiniz.Eğer mutfak dolabını yapan firmanın  birlikte çalıştığı ustalar da varsa, her şey dahil olarak anlaşarak bu sorunu da tek elden çözmüş olursunuz. 

- Mutfak dolap kapaklarının ve çekmecelerinin kapanış hızı çok önemlidir. Hızlıca kapattığınızda bile, frenleme sistemi sayesinde yavaşça kapanmayı sağlayan menteşeler seçmek mutfak dolabınızın ömrünü uzatacaktır.

- Mutfak dolabının görsel yanı sık görünmesi gereken kısmı kapaklarıdır. Dıştan sadece kapaklar göründüğünden en çok tercih edilen kapak olan akrilik kapak kullandırmanızı tavsiye ederiz.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
X